Ookami-heika no Hanayome | Read More | Watch movie

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Admin Bart - raport wykonanych prac i przyjmowanie zleceń :)
Jak widać w wątku obok, otrzymałem nieco większe uprawnienia, które zamierzam w zbożnych celach wykorzystać. Póki co, zrobiłem co następuje:

- usunąłem ok. 1000 nieaktywnych lub fejkowych użytkowników (przyjąłem kryterium: zero wypowiedzi i nielogowanie się od ponad roku),
- założyłem zabezpieczenia przeciwko botom z krajów ościennych Oczko Spam już nie powinien się pojawiać, aczkolwiek 100% pewności nigdy nie ma,
- poprawiłem nieco drobiazgów konfiguracyjnych: ilość emotek w poście, format daty itp.
- zacząłem organizować kalendarz forumowy - na razie są dwa święta - urodziny braci K. Uśmiech Stopniowo będę dodawał kolejne, a i was do tego zachęcam (link "Kalendarz" na górze strony).

Mam zamiast przejrzeć gruntownie forum i pousuwać niepotrzebne wątki, a powyciągać te wartościowe, przykryte patyną czasu. Być może uda mi się (ale to już z pomocą Perły, bo do serwera nie mam dostępu) poprawić polskie literki w postach przeniesionych ze starej wersji forum. Myślę też o włączeniu systemu reputacji - poniżej parę słów na ten temat.

System reputacji polega na tym, że każdy użytkownik może raz na jakiś czas przyznać "plusa" lub "minusa" danej wypowiedzi. Owe plusy i minusy przeliczane są na punkty. Im więcej kto ma tych punktów, a także wypowiedzi na forum oraz stażu - tym większą ma "moc", a więc więcej punktów może przydzielić lub odjąć. Oceny postów danego użytkownika kumulują się i wyświetlane są pod avatarem.

Mogą pojawić się zastrzeżenia, że system reputacji będzie sprzyjał tworzeniu kółek wzajemnej adoracji. Na swoim rodzimym forum włączyłem ten system już prawie rok temu i sprawdza się Uśmiech Wymaga oczywiście kontroli, ale naprawdę szczątkowej (jako admin usuwam np. oceny ewidentnie niemerytoryczne). Poza tym opcję reputacji każdy może sobie wyłączyć. Co myślicie? Zawsze to jakiś element, który ożywia forum.

Na razie tyle, o dalszych planach będę tutaj informował. Proszę również o zgłaszanie wszelkich uwag, propozycji i zażaleń.
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Admin Bart - raport wykonanych prac i przyjmowanie zleceń :) - przez Bart - 17.06.2009, 13:27